COVID-19 informace pro cestující

03.10.2021

Dubaj je otevřená pro turisty. Cestující z České republiky do Dubaje však musí aktuálně před odletem podstoupit COVID-19 PCR test, který nesmí být starší 72 hodin, druhý na letišti v Dubaji již není třeba (změna oproti předchozímu nařízení). Děti do 12 let test mít nemusí. Aktuální informace lze ověřit u dopravce, nejlépe pak na Emirates.com.

V současné době také platí zvláštní podmínky pro překročení hranic mezi emirátem Dubai a Abu Dhabi pro turisty ubytované v Dubaji. Pro aktuální informace odhledně vstupu do Abu Dhabi nás, prosím, kontaktujte. Pravidla se mění pro očkované a neočkované.

Podmínky návratu zpět do ČR - před odletem zpět je v současné době třeba další test pro všechny cestující (očkované i neočkované včetně dětí od 12 let), který Vám zde můžeme zajistit. Aktuální informace najdete také na stránkách Ministerstva vnitra České republiky, Ministerstva zahraničních věcí, dále covid.gov.cz či dopravce.  Zde je odkaz na stránky s informacemi od letecké společnosti Emirates.  Pro více informací  přímo na stránky ministerstva zdravotnictví. Již je povolen občanům ČR i antigenní test ne starší 24 h. Podle posledních informací by měl být dostupný pouze na letišti na T3, ale nedoporučujeme nechávat testování na poslední den.