COVID-19 informace pro cestující

26.03.2022

Podmínky vstupu do Dubaje a návratu do ČR 

platné od 26.02.2022

Podmínky vstupu z České republiky do Dubaje:

cestující kteří jsou plně očkováni proti Covid-19 vakcinou schválenou WHO nebo SAE nemusí před cestou do Dubaje již podstupovat PCR test, neočkovaní cestující musí před odletem podstoupit COVID-19 PCR test, který nesmí být starší 48 hodin,  cestující, kteří prodělali v nedávné době  koronavirus mohou cestovat v případě, že předloží platné potvrzení obsahující QR kod a že od data zotavení do data příletu neuplynul více než jeden měsíc. V Dubaji již další testování není třeba, ale je možné, že s rostoucími počty případů nové varianty Omikron bude testování na příletu do Dubaje opět povinné. Děti do 12 let test mít nemusí. Aktuální informace o podmínkách vstupu doporučujeme proto ověřit u dopravce, nejlépe pak na Emirates.com, nebo nás osobně kontaktovat.

V současné době také platí zvláštní podmínky pro překročení hranic mezi emirátem Dubai a Abu Dhabi pro turisty ubytované v Dubaji. Pro aktuální informace ohledně vstupu do Abu Dhabi nás, prosím, kontaktujte.

Podmínky návratu z Dubaje zpět do ČR se 27.12.2021 změnily - odkaz zde

všichni cestující musí předložit vyplněný vstupní formulář. Dále pak 

  • předložit očkovací certifikát * (uznané vakcíny), který je akceptován Českou Republikou nebo
  • předložit negativní Covid-19 PCR test ne starší 72 hodin nebo Rapid Antigen Test ne starší 48 hodin před odletem nebo 
  • podstoupit Covid-19 PCR test po příletu do ČR, možno podstoupit PCR test nebo antigenní test na území ČR do 5 dní od příletu.

* pro plně očkované cestující není potřeba PCR test (ani před odletem z Dubaje ani po příletu do ČR) 

Požadavky na testování či vakcinaci se nevztahují na děti do 12 let a cestující, kteří se v posledních 180 dnech zotavili z nemoci Covid-19 a mají vydaný EU digitální certifikát o prodělání nemoci.

Aktuální informace najdete také na stránkách Ministerstva vnitra České republiky, Ministerstva zahraničních věcí, dále covid.gov.cz či dopravce.  Zde je odkaz na stránky s informacemi od letecké společnosti Emirates.  Pro více informací  přímo na stránky ministerstva zdravotnictví. Antigenní test je podle posledních informací dostupný pouze na letišti na T3.