Podmínky vstupu do Abu Dhabi a Al Ain

01.09.2021

Podmínky pro očkované Abu Dhabi starší 16 let ke dni 1.9.2021. Doporučujeme si před Vaší cestou ověřit, zda jsou dané podmínky stále aktuální.

Neočkovaným není vstup na území emirátu Abu Dhabi v současné době umožněn.
Před odletem je třeba vyplnit formulář nebo stáhnout aplikaci ICA UAE a požadované informace vyplnit v sekce "register arrival" po schválení bude zaslána sms na stažení aplikace AlHosn a na letišti na příletu je třeba vyřídit registraci UID čísla pro nastavení profilu v aplikaci Al Hosn.
Návod:
Turisté však nebudou mít platné Emirates ID a jejich očkování bude pravděpodobně získáno v zámoří, jak to tedy bude fungovat pro ně?
Nastavení Alhosna pro turisty
Krok první, než odjedete do SAE, stáhněte si aplikaci ICA a vyplňte formulář v sekci Registrace příjezdu (možno i přes webové stránky). Zde budete moci nahrát očkovací průkazy a po dokončení vám bude zaslána SMS s odkazem na stažení aplikace Alhosn. V aplikaci ICA budete muset použít stejné telefonní číslo, jaké používáte pro aplikaci Alhosn - doporučujeme použít SIM kartu SAE (registrované telefonní číslo u ICA můžete později prostřednictvím aplikace ICA změnit).
Pokud jedete navštívit rodinu, můžete být v aplikaci Al Hosn přidáni jako další uživatel (odkazem na telefonní číslo rodinného příslušníka).
Jak zjistit číslo UID
Dále budete potřebovat číslo UID, které lze poskytnout na letišti při příletu nebo prostřednictvím webových stránek ICA. To je zásadní pro nastavení vašeho profilu v aplikaci Alhosn. S účtem Alhosn budete muset propojit telefonní číslo (stejné, jaké jste použili pro ICA) a jak je uvedeno výše, doporučujeme použít číslo SAE.
https://smartservices.ica.gov.ae/echannels/web/client/guest/index.html#/registerArrivals