Abu Dhabi

...kde se bohatství snoubí s tradicí.

Abu Dhabi -  svět vzdálený od freneticky jasných světel sousedního Dubaje. Hlavní město má poněkud pomalejší tempo, ale je plné kontrastů. Poznejte to nejlepší jak z moderního, tak tradičního během jednoho dne. Abu Dhabi vložilo obrovské investice do své extravagantní základny pařížského muzea Louvre, úchvatné mešity šejka Zayeda, dechberoucího Prezidentského paláce Qasr Al Watan, superluxusního hotelu Emirates palace. Prohlédneme si i tradiční rybářskou vesničku "Herritage village". Naší další zastávkou bude ostrov Yas, na kterém se nachází populární atrakce jako např. závodní okruh F1, či zábavní park Ferrari World, Warner Bross, či nově otevřený park Seaworld.

Co můžete navštívit a vidět v Abu Dhabi

video klasické prohlídky zde

Sestavte si svůj vlastní program hlavního města emirátů, přidejte si do něj vstupenky a zážitky nebo si vyberte prověřenou klasiku.

SHEIKH ZAYED MOSQUE

Největší a nejokázalejší mešita v Emirátech, jako jedna z mála je přístupná i nemuslimské veřejnosti. 6.největší mešita na světě. Top na seznamu "musím vidět" v Abu Dhabi. Mešita pojme až 31 tisíc věřících. V mešitě budete obdivovat největší koberec na světě, vedle 7 impozantních lustrů , které byly vyrobeny německou firmou Faustig a jsou obloženy miliony Swarovski krystalů.

QASR AL WATAN

11. března 2019 byl prvně otevřen pro veřejnost prezidentský palác, který slouží k zasedání nejvyšší rady a důležitým jednáním vlády. Interiéry jsou zlatě vyzdobeny, můžete zde obdivovat české křišťálové lustry, prezidentské dary a banketní sál. Budete kráčet stejnými chodbami jako významní státní činitelé, včetně papeže Františka.

Rezervujte si vstupenku předem.

EMIRATES PALACE

Luxusní 5ti hvězdičkový hotel, od ledna 2020 ho operuje skupina Mandarin Oriental. Chcete-li někde ochutnat kávu či zmrzlinu posypanou pravým zlatem, zde máte příležitost. Můžete zde obdivovat i 2 nástěnné ručně tkané koberce, každý váží 1 tunu.

Posezení u kávy posypané 23 karátovým zlatem v tomto nádherném luxusním hotelu je nutno rezervovat předem.

ETIHAD TOWERS

Architektonicky zajímavý je komplex 5 věží Etihad Towers. Tři věže slouží čistě rezidenčním účelům, jedna je kancelářská a v další je kromě bytů i hotel s vyhlídkovou restaurací Observation Deck at 300 ve výšce 300 m nad mořem. Restaurace má nádherný panoramatický výhled na město i moře. Rezervace nutná.

Abrahamic Family House

Tento projekt vznikl na důkaz náboženské tolerance a zahrnuje tři stavby: mešitu, kostel a synagogu - první synagogu otevřenou  v muslimském světě.

LOUVRE ABU DHABI

Pokud máte rádi umění, proč nenavštívit Louvre Abu Dhabi, pobočku francouzského muzea Louvre. Za architektonickým návrhem stoji francouz Jean Nouvel. Otevřen od roku 2017. Celý komplex je složen z 7 850 hvězd. Tyto hvězdy se opakují v různých velikostech a úhlech v osmi různých vrstvách. Když slunce prochází výše, jeho světlo filtruje otvory v kupoli a vytváří tak v muzeu okouzlující efekt, známý jako "déšť světla".

OKRUH FORMULE F1

Okruh navrhl německý architekt Hermann Tilke a první velká cena se tu jela v roce 2009 . Grand Prix Abu Dhabi je jakousi odpovědí na Monackou velkou cenu. Trať má 21 zákrut a délku 5554 metru. Architektonicky zajímavá je i budova hotelu, který překlenuje jako jediný na světě dráhu F1, nedaleko okruhu je zábavní park Ferrari World, vodní park Yas Waterworld a zábavní park Warnes Bros World.

YAS MARINA

Krásné nábřeží a jak název napovídá, je zde vybudováno zázemí pro majitele jachet. Může zde zaparkovat až 227 jachet 8-90 m dlouhých a dokonci i superjachta o déce do 175 m. Marina se nachází proti světoznámému okruhu F1.

FERRARI WORLD

je zábavní park na ostrově Yas na okraji Abu Dhabi zaměřená na téma Formule1 a značku Ferrari. Najdete zde nejrychlejší horskou dráhu Formula Rossa, s rychlostí 240 km/h, kterou dosáhne během neuvěřitelných 4,9 vteřin. Délka dráhy je 2000 m.

Warner Bros World

Zábavní park pro celou rodinu. Možno zkombinovat s Ferrari World či Sea World v Abu Dhabi.

Sea World

tento zábavní park se rozkládá na 5 podlažích s 8 tématickými říšemi jako např. oceán Abu Dhabi, polární oceán, tropický oceán a jiné. Uvnitř mořského světa je na 100.000 mořských živočichů, včetně 150 druhů ptáků, ryb, savců a plazů. Z toho 68.000 zvířat je v nejrozsáhlejším vícedruhovém akváriu na světě. Sea World nabízí též přes 35 interativních zážitků a jízd, restaurace a obchody se suvenýry a mnoho dalšího.

Snow Abu Dhabi

V obchodnim centru Reem Mall najdete jeden z největších vnitřních sněžných parků na světě. Pokud se rozhodnete tento park navštívit, užijete si celkem 20 různých atrakcí. Aby návštěvníkům byl zaručen kvalitní zážitek, hloubka sněhu je 50 cm a vnitřní teplota je -2 stupně.

TRŽIŠTĚ S DATLEMI

Největší výběr datlí všech možných druhů za bezkonkurenční ceny.

HERITAGE VILLAGE

V této replice staré rybářské vesnice se dozvíte jak vypadal život na pobřeží Arabského zálivu před objevením "černého zlata". Kromě věrných kopií domků spletených z palmového listí, beduínských stanů či domů bohatých obchodníků, je zde i ukázka ruční řemeslné výroby. Ručně tkané koberečky, kožené kabelky či beduínské nože jsou příkladem krásných suvenýrů na památku Vaší dovolené v emirátech.

MEZI MANGROVY

Mangrovy aneb zelené plíce města, jak se jim zde říká. Kdo ještě nikdy neviděl mangrovy, stromy, které dokáží odolat slané vodě, jejich kořeny vyrůstají nad hladinu, kterými dýchají, množství ptáků a zvířat, kterým poskytují úkryt, měl by se s námi vydat na tuto zhruba půl hodinovou procházku po dřevěných lávkách.

CAPITAL GATE

Aneb šikmá věž v Abu Dhabi je vysoká přes 160 m a svým náklonem 18 stupnu na západ je 5x šikmější než známá věž v Pise. Je zapsaná do Guinnessovy knihy rekordů jako nejšikmější věž postavená člověkem. Nejvyšší patra přesahují patu budovy o 33 metrů.

ALDAR HQ

Tato budova byla vystavena v rekordním čase 30ti měsíců, jelikož zákazník si přál, aby byla dokončena před inauguračním dnem prvního Gand Prix F1 v r. 2019. Je to první arabská kulatá budova v níž jsou prostory realitních a architektonických kanceláří. Průměr budovy je 121 m a výška 110m, šířka se pohybuje od 10 do 36,5 metrů.