Nejžádanější prohlídky

Jaké prohlídky nabízíme?

DUBAJ, ABU DHABI A OSTATNÍ EMIRÁTY V ČEŠTINĚ

Časy prohlídek jsou orientační. Záleží na lokalitě hotelu, přidaných zážitcích, dopravní situaci atd...

Program na přání upravíme, zařídíme vstupenky a rezervace.

V případě zájmu můžeme zajistit též auto s řidičem na půl dne nebo na celý den.

Výlety s řidičem

Pokud preferujete jet po vlastní ose, můžeme Vám na celý den zajistit anglicky mluvícího řidiče, který se o Vás postará. Nemusíte si půjčovat auto, řešit mezinárodní řidičák nebo kreditní kartu, soustředit se na jízdu v hustém provozu či hledat parkování, případně shánět navazující dopravu či taxi. Místní řidiči jsou zde doma, o vše se postarají a vy si užijete příjemný den bez starostí. Rády Vám připravíme program výletu na míru.

Prověřená klasika

Celodenní výlet

To nejhezčí z Dubaje

celkem cca 7-8 hodin i více dle dohody

Trh s kořením
Trh s kořením

Začátkem 20. století bývala Dubaj malou rybářskou vesničkou na březích Arabského zálivu. Dnes je jedním z nejnavštěvovanějších kosmopolitních měst světa, které se chlubí unikátní architekturou a nejvyššími rezidenčními budovami světa.

Získáte detailní informace o nejznámějších pamětihodnostech Dubaje. Navštívíme ultramoderní čtvrt Dubaj Marina, uvidíte Dubai Eye, nejvyšší "ruské" kolo na světě, projedeme palmový ostrov s jeho dominantou, hotelem Atlantis. Nesmíme zapomenout na světoznámý hotel Burj Al-Arab (Plachetnice), který je nejlépe vidět z komplexu Souk Madinat. Nahlédneme ke Ski Dubai - sjezdovce v obchodním centru. Na známé třídě Sheikh Zayed Road Vás zaujme futuristickým designem Muzeum budoucnosti,  i tři nejvyšší hotely světa. Láká Vás návštěva Dubai Frame nebo jen krátká zastávka na foto? Není problém. Ve starém městě pak získáte představu o místní kultuře a lidech návštěvou mešity či dubajského muzea. Místní lodičkou zvanou "Abra" přejedeme na nejznámější bazary: tržiště s kořením a zlatý trh. Až budete nasyceni zážitky ze starého města, zakončíme den u Dubajské fontány pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifou. Projdeme i Dubaj mall, který kromě nákupních možností nabízí návštěvu Burj Khalify, kluziště, či prohlídku akvária. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.

Půldenní výlet

Moderní Dubaj

celkem cca 4-5 hodin

Moderní tvář města je plná výškových budov, restaurací, promenád a všeho, co od dnešní Dubaje můžete čekat. Navštívíme umělý ostrov Bluewaters Island s nejvyšším ruským kolem, čtvrť Dubaj Marina Vás učaruje nejvyššími rezidenčními budovami. Hotel Atlantis na palmovém ostrově je ikonou Dubaje jehož fotografie nesmí chybět. Do programu můžeme přidat i cestu vláčkem. Navštívíme Souk Madinat - tzv. "malé Benátky" s vodním kanálem. Odtud je nejkrásnější pohled na světově známý hotel Burj Al Arab. Pro milovníky lyžování nahlédneme ke Ski Dubai, vyfotíme největší budovu světa Burj Khalifu i futuristickou budovu Muzea budoucnosti a Dubai Frame, největší zlatý rám na světě. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.

Půldenní výlet

Historická Dubaj

celkem cca 4-5 hodin (video zde)

Prozkoumejte staré a stále bijící srdce Dubaje při návštěvě historické části starého města. Poznáte místní pamětihodnosti a pouliční život při okružní procházce zapadlými ulicemi. Navštívíte místní mešitu, projdete se úzkými uličkami historické čtvrti Al Fahidi. Navštívíte nejstarší pevnost v Dubaji, ve které je umístěno Dubajské muzeum. Nakonec se přeplavíte přes dubajský záliv pomocí místní lodní dopravy "Abra", abyste na závěr vašeho výletu měli možnost smlouvat s místními obchodníky v bazarech se zlatem a kořením "Spice and Gold Souq". To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.

Celodenní výlet

Abu Dhabi křížem krážem

celkem cca 9-10 hodin (video zde)

Abu Dhabi - svět vzdálený od zářivých světel sousední Dubaje. Hlavní město má poněkud pomalejší tempo, ale je plné kontrastů. Poznejte to nejlepší během jednoho dne. Abu Dhabi vložilo obrovské investice do své extravagantní základny pařížského muzea Louvre, úchvatné mešity šejka Zayeda,  dechberoucího Prezidenstkého paláce Qasr Al Watan, superluxusního hotelu Emirates palace. V případě zájmu můžeme navštívit tradiční rybářskou vesničku "Herritage village" nebo panoramatickou vyhlídku z restaurace 300 m vysoko. Další zastávkou bude ostrov  Yas, na kterém se nachází populární atrakce jako je  např. závodní okruh F1, či zábavní park Ferrari World. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.

Půldenní výlet

Abu Dhabi - odkaz šejka Zayeda

celkem cca 6-7 hodin 

Abu Dhabi patří k nejkrásnějším a k nejvíce prosperujícím městům světa. Vládce klade vysoký důraz na rozvoj kultury a ochranu historického dědictví. Navštívíme mešitu šejka Zayeda, která je neopakovatelným vizuálním zážitkem. Zároveň Vám bude přiblížen islám, místní kultura, zvyky a tradice.  Další zastávkou pak bude prezidentský palác Qasr Al Watan, který byl v r.2020 nominován na World Travel Awards jako hlavní kulturní turistická atrakce na Středním východě. Palác ukazuje skutečné bohatství Abu Dhabi. Délka výletu se může protáhnout dle dopravní situace a množství návštěvníků v jednotlivých památkách. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.

Celodenní výlet

Sharjah - kulturní perla

(cca 6-8 hodin)

Pevnost Al Hisn
Pevnost Al Hisn
Noor Island - motýlí dům
Noor Island - motýlí dům

Nejen milovníky historie potěší návštěva pevnosti Al Hisn z r. 1823. Vzhledem ke své strategické poloze sloužila k obranným účelům a také jako sídlo vládnoucí rodiny Al Qasimi. Projdeme se historickým srdcem Sharjah, kde se dochovaly původní domy, typicky postavené starou technikou z korálových útesů a hliněných cihel s příměsí mušlí spojených maltou, ve kterých je umístěno množství muzeí. Projdeme až k nábřeží, kde se můžeme najíst v tradiční arabské restauraci. Muzeum islámských civilizací je významné kulturní a turistické centrum, kde návštěvníci mohou obdivovat objevy a vynálezy muslimských učenců v průběhu starověké islámské historie. Skvělým zážitkem především v teplých měsících je Rain Room, který zaručí procházku deštěm, aniž byste zmokli. Zastavíme na fotografii mešity krále Faisala, která je považována za vizitku města a je výborným orientačním bodem. Další dominantou je Centrální modrá tržnice s více než 600 krámky se zlatými šperky, suvenýry, parfémy a dalším zbožím. Moderní centrum města Sharjah je soustředěno kolem zálivu v oblasti Al Majaz. Na nábřeží je kromě fontány i krásná mešita al Noor, proti které se na stejnojmenném strůvku nachází malý motýlí park, na dalším ostrově je vidět budova amfiteátru a na Flag Island pak rodinný zábavní park. Do výletu můžeme zařadit i muzea dle vašeho výběru, například letecké muzeum či muzeum aut.

Celodenní výlet

Fujairah - hory a pevnosti

(cca 9-10 hodin) - video zde

býčí zápasy
býčí zápasy
Fujairah Castle
Fujairah Castle

Tento jediný celý hornatý emirát se nachází na pobřeží Ománského zálivu a vyznačuje se dlouhými bílými plážemi, korálovými útesy s množstvím tropických ryb, žraloků a želv, množstvím pevností a krásnou horskou scenérií. Navštívíme hrad Al Hayl, kde ještě v 70-tých letech bydlela vládnoucí rodina, pevnost v hlavním městě Fujairah. Uvidíme 2. největší mešitu v emirátech a dále navštívíme i nejstarší mešitu v S.A.E., téměř 600 let starou mešitu Al Bidya. Cestou zpět uděláme v horách krátkou přestávku u přehradní nádrže Al Rafisah.

V zimních měsících je možné shlédnout opravdu velkolepou podívanou a to býčí zápasy (na rozdíl od  Španělska zde mezi sebou zápasí jen zvířata, a to bez vážnějších zranění). Tyto zápasy jsou k vidění pouze v pátek.  To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.

Celodenní výlet

Al Ain - pouštní oáza

 celkem cca 8 - 10 hodin

Al Jahili Fort
Al Jahili Fort
Al Ain oaza
Al Ain oaza

Kulturní klenot S.A.E. - město stovek oáz (plocha oáz je přes 3000 akrů) má bezpočet pevností, hradů a archeologických památek.

Procházka jednou z největších oáz v S.A.E., která byla zapsána v roce 2011 do seznamu UNESCO,  Vás překvapí svými přírodními palmovými háji, desítkami fungujících farem a průzračnou, tekoucí vodou, vedenou kanály, tzv. "FALADŽ"

Sheikh Zayed Palace muzeum je rodným místem současného prezidenta šejka Khalify a sídlem vládnoucí rodiny Nahyan. Al Jahili Fort je jednou z největších pevností postavených v Emirátech. Nyní je kulturním centrem a stálá výstava na počest cestovatele Sira Wilfreda Thesigera je zajímavým zpestřením.

Nechceme-li zůstat jen ve městě, dalším bodem může být vyhlídka na město z vrcholu skály Jebel Hafeet, která je nejvyšším bodem emirátu Abu Dhabi a jejíž část leží již na území Ománu. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.

Celodenní výlet

Ras al Khaimah - nejvyšší hora SAE

 celkem 8-10 hodin

Vydejte se po Emirátském Ras al Khaimah jako v dokumentu České televize: Na cestě, namluveném Bartoškou a Donutilem.

Navštívíme opuštěnou rybářskou vesničku Al Hamra, tzv. město duchů. Vydáme se do zrestaurovaného historického centra hlavního města Ras al Khaimah a po vzoru televizního dokumentu můžeme poobědvat v tradiční emirátské restauraci. Abychom si emirát užili naplno, zajedeme k pevnosti Al Dhayah se zajímavou historií. Tradiční, poklidný emirát nabízí i možnost výstupu k nejvyšší hoře Spojených Arabských Emiratů, Jebel Jais ( 1934 m.n.m.). Pohled při západu slunce nad Perským zálivem je stejně nezapomenutelný zážitek jako  pro nadšence adrenalinových sportů možnost si z této hory sjet nejdelší zip line na světě. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.

Půldenní výlet s možností prodloužení

Poušť a hory za hranicí města

(celkem 5-6 hodin)

Projděte s námi minulostí tam, kde dřív bývalo mělké moře, které zde zanechalo spousty trilobitů, tam, kde dnes končí poušť a začíná planina končící v dáli pohořím Hajar. Kdo má rád historii a rád se dozví něco o vzniku tohoto území by neměl tento výlet vynechat. Projdeme se údolím jeskyň, kde dřív žili pravěcí lidé, navštívíme geologické muzeum, kde se dozvíte spoustu zajímavostí od začátků věků naší planety až po současnost. Prohlédneme si geologické muzeum a projdeme společně naučnou stezku pod horou Jebel Buhais.

Další zastávkou může být např. vesnice "duchů", kterou již zpola spolkla poušť nebo pro fanoušky starých či přestavěných aut můžeme zajet do Off-road muzea, kde jsou vystavené vskutku úžasné kousky.

Výlet se dá spojit se zasypanou vesnicí v poušti, velbloudím závodištěm či jezery v poušti Al Marmoom.