Nejžádanější prohlídky

Nejžádanější výlety v Dubaji, Abu Dhabi a ostatních emirátech

Veškeré nabízené prohlídky rády přizpůsobíme vašim představám, zařídíme vstupenky a rezervace.

Podrobnější přehled o jednotlivých místech, které můžete s námi navštívit, najdete na stránce:

VYBERTE SI Z PROVĚŘENÝCH KLASICKÝCH VÝLETŮ, KTERÉ ZDE NABÍZÍME


Celodenní Dubaj - top výběr

celkem cca 7-8 hodin i více

Začátkem 20. století bývala Dubaj malou rybářskou vesničkou na březích Arabského zálivu. Dnes je jedním z nejnavštěvovanějších kosmopolitních měst světa, které se chlubí unikátní architekturou a nejvyššími rezidenčními budovami světa.

Získáte detailní informace o nejznámějších pamětihodnostech Dubaje. Navštívíme ultramoderní čtvrt Dubaj Marina, uvidíte Dubai Eye, nejvyšší "ruské" kolo na světě, projedeme palmový ostrov s jeho dominantou, hotelem Atlantis. Nesmíme zapomenout na světoznámý hotel Burj Al-Arab (Plachetnice), který je nejlépe vidět z komplexu Souk Madinat. Nahlédneme ke Ski Dubai - sjezdovce v obchodním centru. Na známé třídě Sheikh Zayed Road Vás zaujme futuristickým designem Muzeum budoucnosti,  i tři nejvyšší hotely světa. Láká Vás návštěva Dubai Frame nebo jen krátká zastávka na foto? Není problém. Ve starém městě pak získáte představu o místní kultuře a lidech návštěvou mešity či dubajského muzea. Místní lodičkou zvanou "Abra" přejedeme na nejznámější bazary: tržiště s kořením a zlatý trh. Až budete nasyceni zážitky ze starého města, zakončíme den u Dubajské fontány pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifou. Projdeme i Dubaj mall, který kromě nákupních možností nabízí návštěvu Burj Khalify, kluziště, či prohlídku akvária. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.


Půldenní moderní Dubaj

celkem cca 4-6 hodin

Poznejte během půldenní prohlídky ultramoderní tvář města plnou restaurací, promenád, barů a všeho pozlátka co od moderní Dubaje můžete čekat. Navštívíme umělý ostrov Bluewater Island s nejvyšším ruským kolem Ain Dubaj, ultramoderní čtvrť Dubaj Marina Vás učaruje nejvyššími rezidenčními budovami světa, hotel Atlantis je další ikonou Dubaje, takže jeho krásná fotografie nesmí chybět. Můžete též absolvovat cestu vláčkem po palmovém ostrovu až k tomuto hotelu. Navštívíme Souk Madinat - tzv. "malé Benátky" s okouzlujícím vodním kanálem, který lemují restaurace a je zde nejkrásnější pohled na další ikonu Dubaje - Burj Al Arab. Pro milovníky lyžování nahlédneme ke Ski Dubaj, podíváte se k největší budově na světě Burj Khalifa a dubajské fontáně a mnohem více. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.


Půldenní historická Dubaj

celkem cca 4-6 hodin

Prozkoumejte staré a stále bijící srdce Dubaje při návštěvě historické části starého města. Poznáte místní pamětihodnosti a pouliční život při okružní procházce zapadlými ulicemi. Navštívíte místní mešitu, projdete se úzkými uličkami historické čtvrti Al Fahidi. Navštívíte nejstarší pevnost v Dubaji, ve které je umístěno Dubajské muzeum. Nakonec se přeplavíte přes dubajský záliv pomocí místní lodní dopravy "Abra", abyste na závěr vašeho výletu měli možnost smlouvat s místními obchodníky v bazarech se zlatem a kořením "Spice and Gold Souq". To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.


Celodenní výlet do Abu Dhabi

celkem cca 8 -10 hodin 

Abu Dhabi - svět vzdálený od freneticky jasných světel sousední Dubaje. Hlavní město má poněkud pomalejší tempo, ale je plné kontrastů. Poznejte to nejlepší během jednoho dne. Abu Dhabi vložilo obrovské investice do své extravagantní základny pařížského muzea Louvre, úchvatné mešity šejka Zayeda,  dechberoucího Prezidenstkého paláce Qasr Al Watan, superluxusního hotelu Emirates palace. V případě zájmu můžeme navštívit tradiční rybářskou vesničku "Herritage village" nebo panoramatickou vyhlídku z restaurace 300 m vysoko. Další zastávkou bude ostrov  Yas, na kterém se nachází populární atrakce jako je  např. závodní okruh F1, či zábavní park Ferrari World. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.


Půldenní prohlídka Abu Dhabi

celkem cca 5-6 hodin 

Abu Dhabi patří k nejkrásnějším a k nejvíce prosperujícím městům světa. Vládce Abu Dhabi klade vysoký důraz na rozvoj kultury a ochranu historického dědictví S.A.E.. Na programu bude návštěva mešity šejka Zayeda, která je skutečně neopakovatelným vizuálním zážitkem. Zároveň Vám bude přiblížen islám, místní kultura, zvyky a tradice.  Další zastávkou pak bude prezidentský palác Qasr Al Watan, který byl v r.2020 nominován na World Travel Awards jako hlavní kulturní turistická atrakce na Středním východě. Palác ukazuje skutečné bohatství Abu Dhabi. Délka výletu se může protáhnout dle dopravní situace a množství návštěvníků v jednotlivých památkách. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.


Celodenní výlet do Al Ain

Nejzelenější město S.A.E.  (cca 8 - 10 hodin )

Al Jahili Fort
Al Jahili Fort
Al Ain oaza
Al Ain oaza

Kulturní klenot S.A.E. - město stovek oáz (celková plocha oáz je přes 3000 akrů); dále bezpočet pevností a hradů a množství archeologických památek.

Procházka jednou z největších oáz v S.A.E., která byla zapsána v roce 2011 do seznamu UNESCO,  Vás překvapí svými přírodními palmovými háji, bezpočtem zvířat, desítkami fungujících farem a průzračnou, tekoucí vodou, vedenou kanály, tzv. "FALADŽ"

Sheikh Zayed Palace muzeum je rodným místem současného prezidenta šejka Khalify a sídlem vládnoucí rodiny Nahyan. Al Jahili Fort je jednou z největších pevností postavených v Emirátech. Nyní je kulturním centrem a stálá výstava na počest cestovatele Sira Wilfreda Thesigera je zajímavým zpestřením programu.

Nechceme-li zůstat jen ve městě, dalším bodem může být vyhlídka na město z vrcholu skály Jebel Hafeet, která je nejvyšším bodem emirátu Abu Dhabi a jejíž část leží již na území Ománu. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.


Celodenní výlet do Fujairah

Ománský záliv, hory, pevnosti a býčí zápasy (cca 8-10 hodin)

býčí zápasy
býčí zápasy
Fujairah Castle
Fujairah Castle

Tento jediný celý hornatý emirát se nachází na pobřeží Ománského zálivu a vyznačuje se dlouhými bílými plážemi, korálovými útesy s množstvím tropických ryb, žraloků a želv, množstvím pevností a krásnou horskou scenérií. Navštívíme hrad Al Hayl, kde ještě v 70-tých letech bydlela vládnoucí rodina, pevnost v hlavním městě Fujairah. Uvidíme 2. největší mešitu v emirátech a dále navštívíme i nejstarší mešitu v S.A.E., téměř 600 let starou mešitu Al Bidya. Cestou zpět uděláme v horách krátkou přestávku u přehradní nádrže Al Rafisah.

V zimních měsících je možné shlédnout opravdu velkolepou podívanou a to býčí zápasy (na rozdíl od  Španělska zde mezi sebou zápasí jen zvířata, a to bez vážnějších zranění). Tyto zápasy jsou k vidění pouze v pátek.  To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.


Celodenní výlet do Ras al Khaimah

Nejvyšší hora S.A.E., opuštěná rybářská vesnice (celkem 8-10 hodin)

Vydejte se po Emirátském Ras al Khaimah jako v dokumentu České televize: Na cestě, namluveném Bartoškou a Donutilem.

Navštívíme opuštěnou rybářskou vesničku Al Hamra, tzv. město duchů. Vydáme se do zrestaurovaného historického centra hlavního města Ras al Khaimah a po vzoru televizního dokumentu můžeme poobědvat v tradiční emirátské restauraci. Abychom si emirát užili naplno, zajedeme k pevnosti Al Dhayah se zajímavou historií. Tradiční, poklidný emirát nabízí i možnost výstupu k nejvyšší hoře Spojených Arabských Emiratů, Jebel Jais ( 1934 m.n.m.). Pohled při západu slunce nad Perským zálivem je stejně nezapomenutelný zážitek jako  pro nadšence adrenalinových sportů možnost si z této hory sjet nejdelší zip line na světě. To vše s akreditovanými průvodkyněmi v českém jazyce.


Sharjah za hranicí města

Kde dnes končí poušť a začíná planina (celkem 5-6 hodin)

Projděte s námi minulostí tam, kde dřív bývalo mělké moře, které zde zanechalo spousty trilobitů, tam, kde dnes končí poušť a začíná planina končící v dáli pohořím Hajar. Kdo má rád historii a rád se dozví něco o vzniku tohoto území by neměl tento výlet vynechat. Projdeme se údolím jeskyň, kde dřív žili pravěcí lidé, navštívíme geologické muzeum, kde se dozvíte spoustu zajímavostí od začátků věků naší planety až po současnost. Prohlédneme si geologické muzeum a projdeme společně naučnou stezku pod horou Jebel Buhais.

Další zastávkou může být např. vesnice "duchů", kterou již zpola spolkla poušť nebo pro fanoušky starých či přestavěných aut můžeme zajet do Off-road muzea, kde jsou vystavené vskutku úžasné kousky.

Pro zájemce zážitkových sportů, můžeme výlet spojit s tandemovým paraglidingem u Fossil Rock při západu slunce.