Al Ain

... aneb zahradní město emirátů

Co můžete navštívit a vidět v Al Ain

Al Jahili Fort

Jedna z největších pouštních pevností postavených v Emirátech. Svým uspořádáním a vzhledem se pouštní pevnosti diametrálně liší od těch při pobřeží. Pevnost je opravená a v jejích vnitřních prostorech se nachází stálá výstava na počest cestovatele Sira Wilfreda Thesingera. Top v Al Ain.

Al Ain Oasis

Procházka jednou z největších oáz v S.A.E., která byla zapsána v roce 2011 do seznamu UNESCO, Vás překvapí svými přírodními palmovými háji, bezpočtem zvířat, desítkami fungujících farem a průzračnou, tekoucí vodou, vedenou kanály, tzv. "FALADŽ"

Jimi Oasis

Datlové plantáže a zastíněná políčka spolu s vodními kanály, které je zavlažují a opevněné domy jsou typické pro tuto menší oázu.

Palace museum

Sheikh Zayed Palace muzeum je rodným místem současného prezidenta šejka Khalify a sídlem vládnoucí rodiny Nahyan z Abu Dhabi.

Al Ain National museum

toto muzeum postavené a otevřené v r. 1971 šejkem Zyedem, je nejstarší v emirátech a nabízí kromě expozice života v před objevením ropy, především archeologické artefakty staré až 200.000 let.

Qasr Al Muwaji

Historie hradu Al Muwaji, který chránil přilehlou oázu, sahá do začátků 20. století. Tato tvrz přetvořená v muzeum patří rodině Nahyanovců, bydlel zde šejk Zayed a v r. 1948 se zde narodil prezident SAE šejk Khalifa.

Jebel Hafeet

je nejvyšší hora emirátu Abu Dhabi, na kterou vede scénická horská silnice. Na jejím konci Vás čeká krásný rozhled na město Al Ain a přilehlé území Ománu.

Camel Market

Velbloudi, velbloudi a ještě jednou velbloudi.

Hot spring garden

v této oblasti vyvěrají horké minerální prameny a jsou rozváděny po přilehlé zahradě pod horou Jebel Hafeet. V současné době je bohužel omezený provoz.

Hili - archeologický park

Pokud máte rádi archeologii, zde máte možnost navštívit jednu z mnoha archeologických památek ve městě.

Beehive Tombs

archeologické naleziště pod horou Jebel Hafeet.

Mubazzarah Dam

další archeologickou památkou pod horou Jebel Hafeet je přehradní nádrž Mubazzarah, nejstarší vodní dílo v Abu Dhabí z r. 1955

Al Ain ZOO

Kdo by neměl rád zvířátka. Jedna z nejstarších a nejhezčích zoologických zahrad v SAE.

Wadi Adventure

vodní park, který mimo jiné nabízí adrenalinové aktivity jako např. Kajaky na divoké vodě, Rafty na divoké vodě, Surfování, Wakeboarding či Zip-line