Dubaj

... město, které musíte vidět na vlastní oči

Sestavte si svoji soukromou prohlídku Dubaje

Z následující nabídky pamětihodností si můžete sestavit vlastní program v Dubaji,


Z naší praxe víme, že lidé při přípravě cesty do Dubaje mají zcela odlišné představy. Především si neuvědomují skutečné rozměry města. Dubaj je město rozkládající se zhruba 60 km podél pobřeží, když opomenu přístav a průmyslovou zónu v Jebel Ali. Poznala jsem klienty, kteří chtěli projít celou Palmu v létě pěšky. Ne, že by to nešlo. Pokud máte hodně času a máte rádi dlouhé túry po asfaltu, vydejte se vstříc dobrodružství, ale v jiném ročním období.

Protože čas jsou peníze, jsme tu pro Vás, abyste se ve zdraví a plní zážitků vrátili domů.

Co vše můžete navštívit a vidět v Dubaji

BURJ KHALIFA

Nejvyšší budova světa je pojmenovaná pro prezidentovi S.A.E. Nabízí krásný výhled na město, moře i poušť. Vyhlídkové terasy se nacházejí ve 124/125 a 148. patře. Vstupenky lze zamluvit až měsíc předem. V blízkosti Burj Khalífa se nachází dnes již druhá největší zpívající fontána na světě Dubaj Fountain, též krásná budova Dubajské opery a největší nákupní středisko Dubaj Mall.

MUZEUM BUDOUCNOSTI

"Muzeum budoucnosti je globální architektonická ikona, která ukazuje, že lidské zázraky jsou možné." řekl během ceremoniálu dubajský vládce šejk Mohammed. Můžete si moci prohlédnout nové inovace, prototypy a vynálezy světa. Muzeum nemá žádné sloupy, což z něj dělá milník v městském inženýrství a je poháněno 4000 megawatty solární elektřiny.

BURJ AL ARAB

Nejluxusnější hotel světa, který prostě při návštěvě Dubaje musíte vidět. Dozvíte se od nás nejen klasické informace, ale i zajímavosti a perličky, které jsou s tímto hotelem spojené.

Máte-li zájem o večeři nebo odpolední čaj se zákuskem v tomto nejluxusnějším hotelu na světě, neváhejte nás kontaktovat.

DUBAI FRAME

Tento rámeček obrazu pomyslně rozděluje město na staré a nové. Vyhlídka z výšky téměř 150 metrů a procházka po skleněné podlaze dělá z Dubai Frame jednu z nejoblíbenějších atrakcí v Dubaji. Doporučujeme. Možnost zajistit vstupenku s předstihem.

HOTEL ATLANTIS

Nezaměnitelná ikona Dubaje je i tento hotel na umělém palmovém ostrově, postavený ve stejném stylu jako známý hotel Atlantis na Bahamách. Podoba není čistě náhodná a my Vám řekneme proč...

Naproti tomuto hotelu se nachází největší fontána na světě The pointe.

AIN DUBAI

Dubajské "oko" je vysoké 250 m a 210 metrů v průměru. Pro srovnání ruské kolo "London Eye" má "pouhých" 135 metrů. Ain je postaven na uměle vytvořeném ostrově a po svém zprovoznění jste se mohli usadit v jedné ze 48 hi-tech kabinek s panoramatickým výhledem, jedna otočka trvala 38 minut. V některých kabinkách bylo povoleno servírovat i alkohol.

Atrakce není z technických důvodů v provozu.

DUBAI MARINA

Je městská čtvrť rozkládající se podél umělého vodního kanálu a jak název napovídá, byly zde vytvořena kotviště pro jachty. Provedeme Vás nejkrásnější částí, kde nábřeží lemuje množství kavárniček a rezidenční věže přesahují 400 metrů. Můžete si chvíli sednout a vychutnat pravou arabskou kávu nebo vaší oblíbenou klasiku.

SOUK MADINAT

Souk Madinat - tzv."malé Benátky", kde budete učarováni vodním kanálem, který lemují restaurace, kluby, množství obchůdků a je zde ten nejkrásnější pohled na ikonu Dubaje - Burj Al Arab. Proč si nesednou na kávu či nekoupit suvenýr právě zde?

DUBAI MALL

Největší nákupní středisko nejen v Dubaji nabízí i jiné zážitky než jen nákupní horečku / najdete zde více jak 1200 obchodů / a množství restaurací a kaváren. Kromě vstupu na vyhlídku z Burj Khalify si můžete prohlédnout Akvárium a podvodní zoo, zabruslit si na kluzišti olympijských rozměrů, či se vyfotit s kostrou dinosaura /starý více jak 155 milionů let/ nebo u vodopádů, které sahají přes všechny 4 patra obchodního centra.

DUBAI FOUNTAIN

Dubajská fontána je druhá největší zpívající fontána na světě a jistě jedna z nekrásnějších. Mezi známými melodiemi z celého světa můžete zaslechnout i skladby od Antonína Dvořáka. Na fontánu se můžete těšit každý den od 6 večer, každou půlhodinu a pak v poledne každou půlhodinku do půl druhé. Projížďka loďkou po vodách fontány po západu slunce je dalším z neopakovatelných zážitků z Dubaje.

DUBAI AQUARIUM

Dokážete si představit akvárium s 10 miliony litry vody, kde se prohání dohromady přes 400 rejnoků a žraloků? Přijďte se podívat do nákupního centra Dubaj mall a přesvědčit se na vlastní oči.

WINGS OF MEXICO

Instalace od známého mexického umělce Jorge Marin "Mexická křídla" představuje rostoucí ambice, neomezený optimismus a úspěch, stejně jako propojení a komunikaci mezi kulturami. 2 bronzová křídla na kovovém rámu jsou světovou putovní expozicí. Byla k vidění již v Kuwajtu, Egyptě, Singapuru, Šanghaji, Guangzhou, Hong-Kongu a Bangkoku.

TRHY SE ZLATEM A KOŘENÍM

Život v městské části Deira na druhé straně dubajské zátoky Creek rozhodně nesmí uniknout Vaší pozornosti. Na tržištích, kde se smlouvá o cenu, najdete úplně vše od věcí denní potřeby, přes koření a datle až po zlato. Rozhodně Vám nesmí uniknout fotka s největším zlatým prstenem, který byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

PEVNOST AL FAHIDI

Historická část Dubaje v sobě zahrnuje původní anglickou pevnost Al Fahidi z konce 18. století. V jejím sousedství se rozprostírá historická část města. Staré domy bohatých obchodníků postavené z drcených mušlí a korálových útesů, restaurované do původní podoby, úzké uličky, do kterých nepronikne světlo,  určitě stojí za návštěvu.

AL FAHIDI DISTRICT

Historická čtvrť Al Fahidi byla vystavěna v r. 1890, kdy se na břehu dubajské zátoky usadili bohatí obchodníci z Íránu z oblasti Bastaka. Odtud je také známá pod jménem Bastakyia. Tuto čtvrť před demolicí zachránil britský architekt s pomocí prince Charlese, který zde byl v r. 1989 na státní návštěvě. Dnes je zde k vidění spousta původních domů do kterých můžete vstoupit, úzké uličky, mnoho muzeí a restaurací.

"MODRÁ MEŠITA"

Je jednou z mála mešit v emirátech, které jsou přístupné i nemuslimům. Tato mešita, postavená ve stylu Modré mešity v Istambulu, byla pro veřejnost otevřena v roce 2011. Pokud budete mít zájem, rády vám ji ukážeme a během náývětěvy se dozvíte spoustu zajímavostí ohledně oblékání, něco málo k náboženství a proč zde mají ženy spoustu výhod oproti jiným muslimským zemím.

MIRACLE GARDEN

je květinová zahrada, která byla otevřena na Valentýna v roce 2013. Najdete zde více jak 50 milionů kytek. Zahrada je přístupná pro návštěvníky každý rok od listopadu do konce dubna.

MOTÝLÍ ZAHRADA

tato úžasná zahrada plná motýlů, kteří na Vás sedají je skrytá hned vedle Miracle Garden. Kromě živých motýlů jsou tu v 9 pavilonech i různé expozice. Určitě stojí za návštěvu.

SKI DUBAI

Ski Dubai je krytý lyžařský areál v obchodním centru Mall of the Emirates. Otevřen byl v r. 2005. Krytý areál vytváří dojem 85 metrů vysoké hory s 5 svahy různé obtížnosti. Délka sjezdovek je 400 metrů. K přepravě na vrchol slouží čtyřsedačková lanovka a vlek, které jsou běžné i v jiných zimních letoviskách. V polovině lanovky se můžete občerstvit v restauraci Avalanche kafe. Teplota během dne se udržuje kolem -3 stupňů, v noci klesá k - 6ti stupňům, kdy se sjezdovka zasněžuje. Otevírací doba je po celý rok, každý den od 10ti ráno do 10ti večer.

ETIHAD MUZEUM

Místo, kde se psala historie SAE. Historicky nazývané Union House, uchovává a zobrazuje dědictví Spojených arabských emirátů. Obsahuje vše od starých pasů až po osobní artefakty vládců. Historický podpis ústavy, vztyčení první vlajky SAE a formování SAE jako země. Unikátní zakřivená bílá střecha muzea představuje svitek pergamenu, na kterém byla podepsána unijní dohoda 7 emirátů v roce 1971.

DUBAI GARDEN GLOW

A DINO PARK

Dvě atrakce za jednu cenu pro celou rodinu. Jedna část parku je věnovaná prehistorickým dinosaurům, v druhé části je Glow Park. Světla pro výzdobu parku byla vyrobena ručně a jsou šetrná k životnímu prostředí. Oblíbená atrakce pro malé i velké.

FONTÁNA THE POINTE

Bohužel, změny v rozvoji Dubaje, jsou téměř každodenní záležitostí a tak i oblíbená představení této fontány, ještě nedávno největší mořské fontány na světě, skončila, aby uvolnila prostor novému projektu.

Fontána již není v provozu.

IMAGINE - fontána

Tato neobvyklá fontána, kde laser vytváří pohádkový příběh na rozprášené vodě a z trysek kromě vody šlehají plameny, je k vidění denně každou celou hodinu ve Festival City.

TODA

je divadlo umění v digitální podobě. V rámci prohlídky moderní části Dubaje je možno zařadit tento cca neobvyklý kulturní zážitek (cca hodinové představení).

VELBLOUDÍ FARMA

Velbloud je typickým zvířetem na arabském poloostrově, ale ve městě ho již nepotkáte, kromě vyjímek. Vyjeďte s námi kousek za město podívat se na typickou velbloudí farmu a pohladit si tato majestátní zvířata v jejich přirozeném prostředí. V zimním období, kdy je sezóna velbloudích dostihů, je možno navštívit i tento tradiční sport.

PTAČÍ REZERVACE

Ras al Khor

V mokřadech, jen pár metrů od rušné Dubaje, najdete přírodní rezervaci Ras Al Khor. Tato rezervace je rájem pro milovníky migrujících ptáků a plameňáků.  Určitě stojí za návštěvu v zimním období.

LOVE LAKE

Uměle vytvořená oáza v poušti, kde budete moci obdivovat jezero,které má tvar dvou gigantických srdcí. Každý, kdo má romantiku v srdci, najde toto místo neodolatelné. První sada srdcí, která vás v parku vítá, je velká dřevěná řezba u vchodu. Láska je všude - ve vzduchu, na stromech, na kamenech a zdech a dokonce i ve vodě Projedeme spolu celkem 5 km kolem jezer až k Love Lake. K vidění budou kromě spousty ptáků a volavek také černé labutě, které zde žijí celoročně.

ZABEEL PALACE

Palác Zabeel je místem, kde dubajský vládce Mohammed bin Rashid přijímá velvyslance a zahraniční hodnostáře. Palác je pro návštěvníky uzavřen a kolem je vždy přísná bezpečnost. Ale přesto stojí za to ho vidět alespoň zvenku. Šejk je milovníkem pávů, které je možno spatřit po celém volném prostranství před palácem a v přilehlých zahradách.

LA MER

je jedna z mnoha pláží v Dubaji. Najdete zde bezpočet restaurací zasazených do krásného prostředí, stejně tak i malý vodní park, ale především dvě veřejné pláže ve tvaru půlměsíce. Ty jsou chráněny vlnolamem a tudíž vhodné ke koupání i ve dnech, kdy na niných plážích jsou vlny a zákaz koupání.

DUBAI CREEK HARBOR

je nová městská čtvrť v Dubaji, která se zanedlouho bude pyšnit jestě vyšší věží než je Burj khalifa.

I přes to, že tato věž ještě nestojí i tak je zde hezká procházka, či posezení u kávičky při západu slunce, kdy je večerním sluncem nádherně nasvícené panorama moderního města.

SOLAR PARK

Innovation Centre

Inovační centrum čisté a obnovitelné energie je situováno v solárním parku Sh. Mohammeda bin Rashid al Maktoum v poušti. Centrum Vás již z dálky zaujme svojí 85 metrů vysokou spirálovitě stočenou budovou.

Dubai do roku 2050 chce mít celkem 75 procent energie z čistých zdrojů a zde máte možnost zjistit, jak toho lze dosáhnout.

IBN BATTUTA MALL

Poznejte i Vy dobrodružství arabského cestovatele Ibn Battuty, který projel hedvábnou cestu v první polovině 14. století, a procestoval 117.000 km, jeho předchůdce Marco Polo měl na svém kontě pouhých 24.000 km.

Toto nákupní centrum je věnováno cestovateli Ibn Battutovi a v jednotlivých částech je vyzdobeno dle jednotlivých zemí, kudy tento arabský velikán putoval.

EXPO SITE

Jistě jste postřehli, že Dubaj hostila světovou výstavu EXPO2020.

Do výstavního městečka je stále možno se podívat, projít mezi pavilony a některé stále ještě navštívit.

LAST EXIT

při cestě z Abu Dhabi do Dubaje nebo při návštěvě Dubaj Parks and Resorts je možné se zastavit na Last Exit, kde si můžete posedět u kávy či dát rychlé občerstvení, které se prodává z přívěsů aut. Nebo se můžete jen tak projít a udělat neobvyklé fotky z Dubaje.