Fujairah

...jediný emirát, který nemá poušť

Co můžete navštívit a vidět ve Fujairah

Al Hayl Castle

Pevnost Al Hayl je skrytá v horském údolí nedaleko hlavního města. Tento palác ještě v 70-tých letech obývala vládnoucí rodina z Fudžejry. Nyní je pod patronací kulturních památek. Strážní věž, která samostatně stojí nad palácem přehlíží celé údolí a  jedinou přístupovou cestu.

Grand Sheikh Zayed Mosque

Velká meštita šejka Zayeda ve Fujairah je druhá největší mešita v emirátech. Procházka kolem této majestátní budovy je zcela jistě krásným zážitkem.

Fujairah Fort

Pevnost ve Fujairah je hrad, který byl postaven na obranu města a je z něj krásný rozhled nejen na město,  nedaleké moře, ale i na blízké okolí horského masivu Hajar Mountains. Tento hrad patří k největším v oblasti.

Bitnah Fort

Je malá pevnost při cestě z Fujairah do Masafi. V minulosti strážila nejen okolní oázy před útoky z venčí, ale především vstup do údolí Ham, kudy museli projít všechny karavany se zbožím, které se v minulosti vyložili v přístavu ve Fujairah a putovali na přes pevninu a poušť na území dnešní Dubaje a Sharjah.

Fujairah Museum

historické a národopisné muzeum ve Fujairah

Býčí zápasy

V zimních měsících je možné shlédnout opravdu velkolepou podívanou a to býčí zápasy (na rozdíl od Španělska zde mezi sebou zápasí jen zvířata, a to bez vážnějších zranění). Tyto zápasy jsou k vidění pouze v pátek.

Mešita Al Bidya

Nejstarší mešita v SAE, téměř 600 let stará mešita, na kterou tiše dohlíží 2 malé strážní věžičky, které byly postavené na přilehlém pahorku, aby ji chránili před nepřáteli z pevniny i z moře.

Resistance Monument Khor Fakan

na okraji městečka Khor Fakan je již z dáli viditelná tato dominanta. Monument je přístupný jako muzeum připomínající historii města.

Al Rabi Tower Khor Fakan

Tento úžasný pohled na celé městečko, přístaviště a nábřeží se Vám naskytne od strážní věžičky Al Rabi. Začíná zde i středně náročná turistická stezka na vrchol přilehlého horského masivu.

Khor Fakan Corniche

Dokončená renovace místního pobřeží a s ním sousedícího parku se spoustou sportovního vyžití přímo vybízí minimálně ke krátké procházce.

Umělý vodopád a amfiteátr Khor Fakan

Co třeba kraťoučká přestávka u toho umělého vodopádu třeba jen na fotku? Přirozených vodopádů je v SAE co by na prstech člověk spočítal, proto proč si neudělat umělý přímo u hlavní třídy?

horská přehrada Al Rafisah

Cestou u nové horské dálnice je vybudovaná přehradní nádrž Al Rafisah. Spolu s kafetérií a možností zapůjčit si šlapadlo je toto milá zastávka na cestě z Khor Fakan do Dubaje.

Friday Market Masafi

Asi nejznámější venkovní tržnice na východním pobřeží. Trh je známý především velkým výběrem koberců, ale nakoupíte zde téměř vše. Od domácího zboží, hrnců, keramiky až po čerstvé ovoce a zeleninu.