Fujairah

...jediný emirát, který nemá poušť

Co můžete navštívit a vidět ve Fujairah

video výletu zde

Sheikh Zayed Mosque

Velká mešita šejka Zayeda ve Fujairah je druhá největší mešita v emirátech, která pojme 28 tisíc věřících. Je též přístupná i nemuslimské veřejnosti a na rozdíl od té v Abu Dhabi je téměř liduprázdná. Prohlídka je krásným zážitkem.

Al Hayl Castle

Pevnost Al Hayl je skrytá v horském údolí nedaleko hlavního města. Tento palác ještě v 70-tých letech obývala vládnoucí rodina z Fudžejry. Nyní je pod patronací kulturních památek. Strážní věž, která samostatně stojí nad palácem přehlíží celé údolí a  jedinou přístupovou cestu.

Fujairah Fort

Pevnost ve Fujairah je hrad, který byl postaven na obranu města a je z něj krásný rozhled nejen na město,  nedaleké moře, ale i na blízké okolí horského masivu Hajar Mountains. Tento hrad patří k největším v oblasti.

Bitnah Fort

Je malá pevnost při cestě z Fujairah do Masafi. V minulosti strážila nejen okolní oázy před útoky z venčí, ale především vstup do údolí Ham, kudy museli projít všechny karavany se zbožím, které se v minulosti vyložili v přístavu ve Fujairah a putovali přes pevninu a poušť na území dnešní Dubaje a Sharjah.

Sakamkam Fort

Další z pevností, která v historii chránila toto území a přehlížela od hor až k moři je malá pevnost Sakamkam. Nachází se nedaleko cesty mezi Fujairah a Khor Fakan.

Mešita Al Bidya

Nejstarší mešita v SAE, téměř 600 let stará mešita, na kterou tiše dohlíží 2 malé strážní věžičky, které byly postavené na přilehlém pahorku, aby ji chránili před nepřáteli z pevniny i z moře.

Umělý vodopád a amfiteátr Khor Fakan

Co třeba kraťoučká přestávka u toho umělého vodopádu třeba jen na fotku? Přirozených vodopádů je v SAE co by na prstech člověk spočítal, proto proč si neudělat umělý přímo u hlavní třídy?

Vyhlídka Al Suhub

Krásný panoramatický výhled do okolí z výšky 600 metrů nad mořem se Vám naskytne vydáte-li se na Al Suhub. Byla by škoda hned pospíchat zpět do města, když je zde možnost si výhled doslova vychutnat třeba u kávy se zákuskem.

Najd Al Maqsar

Najd Al Maqsar je vesnice se strážní věží vysoko v horách,  která kdysi strážila přístup od moře do hor. Toto historické místo je zrestaurované do původní krásy. Již není tak nepřístupné jako kdysi, neboť kolem byla vystavena nová dálnice s odbočkou.

Al Rabi Tower Khor Fakan

Tento úžasný pohled na celé městečko, přístaviště a nábřeží se Vám naskytne od strážní věžičky Al Rabi. Začíná zde i středně náročná turistická stezka na vrchol přilehlého horského masivu.

Resistance Monument Khor Fakan

na okraji městečka Khor Fakan je již z dáli viditelná tato dominanta. Monument je přístupný jako muzeum s filmem připomínajícím Portugalskou invazi.

Horská přehrada Al Rafisah

Cestou u nové horské dálnice je vybudovaná přehradní nádrž Al Rafisah. Spolu s kafetérií a možností zapůjčit si šlapadlo je toto milá zastávka na cestě z Khor Fakan do Dubaje.

Khor Fakan Corniche

Dokončená renovace místního pobřeží a s ním sousedícího parku se spoustou sportovního vyžití přímo vybízí minimálně ke krátké procházce.

Friday Market Masafi

Asi nejznámější venkovní tržnice na východním pobřeží. Trh je známý především velkým výběrem koberců, ale nakoupíte zde téměř vše. Od domácího zboží, hrnců, keramiky až po čerstvé ovoce a zeleninu.

Býčí zápasy

V zimních měsících probíhá opravdu velkolepá podívaná a to býčí zápasy (na rozdíl od Španělska zde mezi sebou zápasí jen zvířata, a to bez vážnějších zranění). Tyto zápasy byly k vidění pouze v pátek. Bohužel během Covidu se od zápasů upustilo a zatím nejsou obnoveny.

Fujairah Museum

historické a národopisné muzeum ve Fujairah