Za hranicemi města

... venkov spojených arabských emirátů

Co je k vidění kousek od Dubaje

Chceme Vám ukázat, že Emiráty nejsou jen nablýskané metropole se vším nej... je zde i prostý život obyčejných lidí, kteří žijí na venkově za hranicemi města, v malých horkých vesničkách nebo malých městečkách při hlavních tepnách, které kdysi bývali jen vyjetou stopou v poušti.
Kdo má rád poznávání zemí mimo vyjeté koleje, rád se podívá jak to vypadá mimo turisticky známá místa, toho by měla zaujmout některá z následujících nabídek. Většina míst se dá kombinovat či zvládnout i jako půldenní výlet. Výlet sestavíme podle Vašich zájmů.

Vesnice pohřbená v poušti

Vesnice, která byla postavena v poušti a je opuštěná. Postupen času si příroda beré své území, které chtěl uchvátit člověk, zpět. Je příkladem toho, jak si příroda poradí s lidským zásahem. Takto by dopadla celá města, která by nebyla obývaná a opečovávaná.

Geologické muzeum Buhais

V tomto geologickém muzeu, které na první pohled zaujme svým futuristickým vzhledem,  se dozvíte spoustu zajímavostí od začátků věků naší planety až po současnost. Exponáty doplňuje velice zajímavě zpracovaný vzdělávací film. Za muzeem je pak naučná 1-kilometrová stezka pod horou Jebel Buhais, ze které je krásný výhled jak na muzeum samotné tak na okolní krajinu.

Off-road muzeum

Pro milovníky aut i pro ty, co by si mysleli, že toto muzeum je jen nuda. Není tomu tak. Muzeum skýtá spoustu exponátů od starých aut, kolekci aut "duhového" šejka, auta přestavená do obřích rozměrů apod.

Turistika a dobrodružné výlety v emirátech

Pro ty z Vás, co rádi chodí, jsme vyšlápli několik nenáročných tras. Pro ty, co se raději dívají z okýnka auta, máme také několik možností. Nepotřebujete žádné extra vybavení, snad jen tenisky (pevnější obuv než pantofle je vhodná).

Po hřebeni hor

- okolí wadi Showka

Ne, není to vádí "schovka", ja by si děti mohly myslet... Pěší výlet v okolí vádí Showka však zvládnou malé děti či starší lidé. Okruh 7 kilometrů se dá pohodlným vycházkovým tempem ujít za 2,5 hodiny, kratší 4 km vycházka se dá zvládnout za hodinku a půl, což je opravdu nenáročné a ani převýšení není velké. Tato oblast je velmi populární.

Obě varianty lze zkombinovat s výletem do geologického muzea, off-road cars muzea, zasypanou vesnicí duchů v poušti, projíždkou v poušti na čtyřkolkách či paraglidingem.

Údolím wadi Daynah

- pěší turistika

Tato nenáročná 10-ti kilometrová trasa vede údolím malých farem s velbloudy...
Rozmanitá krajina na úpatí Hajar mountains (skalisté pohoří) zaujme malebnou scenérií.

Turistika: zhruba 3-3,5 hodiny

Wadi Sidr-Sana

- autem 4x4

Cesta vede krásnou krajinou údolím pod horami, malebné vesničky, spousta farem. Zde je vidět život mimo velká města, chudá obydlí i baráky bohatých emiráťanů, vesnice, kde ještě v 60. letech nebyla zavedená voda ani elektřina. Obyčejný život, který můžete s námi vidět. 

Údolí jeskyň Wadi Caves

- skalní masiv Al Faya

Cestou z Dubaje do wadi Showka je oblast zvana Al Faya. Zde je množství zajímavostí včetně tohoto malebného údolí, které kdysi bývalo obydleno pravěkými lidmi. Nejen že si zde našli bezpečný úkryt, ale z vrcholků okolních skal měli přehled o okolní krajině a blížícím se nebezpečí. Procházka tímto údolím je krátká, nenáročná, zhruba půlhodinová.